Giresun Haberleri

Sizlere Bir Değil Bin Teşekkür Az Gelir

İstanbul’da kurulu Şebinkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği, Şebinkarahisar Devlet Hastanesine solunum cihazı gönderdi. Bununla ilgili sosyal medyada çeşitli dedikodular da dolaşmaya başladı.

0

Öncelikle hastanemiz adına bu malzemeleri temin etmek için İstanbul’da bir uçtan bir uca seferber olan corona salgınını hiçe sayarak hayatını riske atan ve kendilerini ilçe yararına hizmete adayan ŞEBİNSİAD Başkanı Altan Güneş ve yönetim kuruluna ilçemiz hastanesine solunum cihazı destekleri için teşekkür ederiz.

Dün bir yazı okuyunca bu detayı açıklama gereği duydum. Efendim hastaneye gelen cihazlar ikinci elmiş. 2 parça malzeme hiç kullanılmamış 2. el çünkü sıfırının yurt dışından girişi mümkün değil. Temin edilen malzemenin de parasını yatırıp teslim alırsanız sahip olabiliyorsunuz aksi takdirde düşünelim demeniz dahi satın almaya aday olduğunuz mali elinizden kaçırabiliyorsunuz.

Zaman çok önemli alış verişte. Ve elde tutabilmek. Elde tuttuğunuz malzemeler içinde diğer kurumlar size daha fazla para teklif edebiliyor. Ve ŞEBİNSİAD böyle bir fırsatçılık savaşında kimseye fırsat vermeyerek ilçemiz adına hizmet olsun diye temin ettiği ve hastanemize gönderdiği malzemelere 2. elmiş gibi sözlerle emeği görmezlikten gelmesin kimse.

Bu tür söz söyleyenler 2.el 2 tane araba lastiğini hastaneye bağışlasınlar bakalım. Herkes taşan altına elini korken emeği olmayanlar hiç bir şey yapamıyorlarsa dedikodu da yapmayıp nezaketen teveccüh göstererek teşekkür etsinler.

Her ne hikmetse bu ilçeye kim bir fayda sağlasa hemen nahoş yaklaşımla yıpratıcı sözler…

İstanbul’da faaliyet gösteren STK ve bu destek adına da Şebinkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneğine bir değil 1000 teşekkür az…

Sağ olun var olun.

Biz sizlerle mutluyuz. Biz sizlerle biriz, beraberiz…

*Gülsen AKYOL MUTLU/ Şebinkarahisar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım