Giresun Haberleri

Yazar Tosun Arşivini Üniversiteye Bağışladı

Üniversite, Murat Dursun Tosun'u Onurlandırdı

0

Alucralı Araştırmacı Yazar Murat Dursun Tosun yazmış olduğu 4’ü 2ciltten oluşan 50 kitabı ile tarihi belge ve resimlerden oluşan CD arşivini Giresun Üniversitesi Dokümantasyon Daire Başkanlığına bağışladı.

Giresun Üniversitesi kitaplığına vermiş olduğu katkıdan dolayı Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can tarafından Araştırmacı Yazar Murat Dursun Tosun’u “Teşekkür Belgesi” ile onurlandırdı.

Murat Dursun Tosun Kimdir?

1961’de İstanbul’da doğdu. Aslen Giresun Alucralıdır. İlkokulu ve ortaokulu Çeliktepe’de, liseyi Gültepe Endüstri Meslek Lisesi’nde, yüksekokulu Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okudu. Yüksek Lisansını Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü İşletme Bölümünde yaparak “Bilim Uzmanı” olarak mezun oldu.

1978 – 2006 yılları arasında İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde görev yaptı. 1997 yılı ile 2006 yılları arasında Şube Müdürü olarak çalıştı. Aynı zamanda 7 yıl süre ile Beyoğlu İstiklal Caddesinde bulunan ve 4/5’inden fazlası Maliye Hazinesine ait olan 54 bağımsız bölümlü Kastel İs Merkezi’nde (Atlas Pasajı) kamu adına yöneticilik yaptı.  Nisan 2006’da emekliye ayrıldı.

Ayrıca yaklaşık 15 senedir Naht (Hattı Ahşap) sanatıyla da ilgilenmekte olup, 2 kez İstanbul’da 1 kez Şebinkarahisar’da 1 kez de Alucra’da sergi açtı. 2015 yılı yaz döneminde Şebinkarahisar Halk Eğitim Merkezinde Naht (Hattı Ahşap) kursu verdi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım