Giresun Haberleri

Alucra MHP İlçe Başkanından İl Sağlık Müdürüne Tepki

0

Alucra MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt paylaştığı basın açıklamasında İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal’ı ilçeye gelecek hibe bir cihazı engellemekle suçladı.

Alucra MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt yaptığı basın açıklamasında “TMSF Başkanımız Muhiddin Gülal ata toprakları Alucra’mıza yaptığı ziyarette bizlerle gerçekleştirdiği bir görüşmede “Alucra’mıza ne yapabilirim” talebine karşı Alucralılar olarak en büyük talebin Alucra Devlet Hastanesinde tomografi cihazı olmadığını, hastalarımızın pandemi döneminde tomografi çektirmek için Şebinkarahisar, Suşehri, Kelkit gibi çeşitli yerlere gitmek zorunda kaldıklarını ilettik.

Yapılan görüşme sonucunda kıymetli hemşerimiz Muhiddin Gülal tarafından hastanemize bir tomografi cihazı alınmasına karar verilmiştir. Bu cihazın hastanemize kazandırılması için bir talep yazısının yazılması gerekmekte olup konu Giresun İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal’a iletilmiştir.

Giresun İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal, üç gündür hastanemize kazandırılacak bu cihaz için isteksiz davranmakta olup, konuyu Alucra’nın bu cihaza ihtiyacı yok demeye getirmekte işi yokuşa sürmeye ısrarla devam etmektedir. Üç gündür gerek parti kanalımızdan gerekse çeşitli görüşmelere rağmen İl Sağlık Müdürü talep yazısını yazmamakta çeşitli bahanelerle işi sürekli ötelemek istemektedir.

Alucra’nın Kaderiyle Kimse Oynayamaz!

Giresun İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal, Alucra halkının sağlığı ile oynamaya ne hakkı vardır nede haddine değildir. Bahanelerini siyasilerin üzerine atarak Alucra Devlet Hastanesine kazandırılacak tomografi cihazını yok sayamaz. Bağış yapılacak bir cihaz için “bana talep iletilmedi, böyle bir ihtiyaç yok, bakanlık planlamasında yok” gibi akla hayale gelmeyecek bahaneler üretmesini şaşkınlıkla karşılamaktayız.

Ne yapmaya çalışmaktadır? Kendisi bir doktor ve insan sağlığı üzerine yemin etmiş bir kişidir. Nerede kaldı Hipokrat yemini?

Alucra ilçesi yaz aylarında nüfusu 50-60 bini aşmaktadır. Alucra Devlet Hastanesi sadece ilçeye değil Giresun dağlarında yaylacılık yapan 200 yayladaki sakinlerine de hizmet veren bir kurumdur. Sayın İl Sağlık Müdürünün ilçeye gelecek hizmete taş koyarak Alucra Halkının ve hastaneden hizmet alacak herkesin vebaline girmektedir. Yaptığı tavır davranış bir bürokrata hele ki insan sağlığının ne olduğunu hepimizden çok daha iyi bilen bir hekim olarak kendisine yakışmamaktadır.

Yaptığı tavır TMSF Başkanımızın şahsında Cumhur ittifakına karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Ayrıca TMSF’nin Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlı bir kurum olduğunu unutarak siyasi gerginliğe sebep olmaktadır.

Sayın Bal şunu asla unutmamalıdır ki; makamlar mevkiler kimseye baki değildir. Baki kalan hizmettir, garip gurebanın duasına nail olmaktır. Alucralılar bu yapılan tavrı unutmaz!

Alucra MHP İlçe Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Kimsen Alucra ve Alucralıların birliğinin, beraberliğinin üzerinde değildir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım