Giresun Haberleri

Ankara’dan Sevindirici Bir Haber

DSİ Genel Müdürlüğü’ne Giresunlu hemşehrimiz Kaya Yıldız getirildi

0

Ankara bürokrasisinde yapılan atama haberiyle sevindik. Ankara Bürokrasisinde dökülen Giresun, Kaya Yıldız’ın DSİ Genel Müdürlüğüne atamasının yapılmasıyla yüreğimize su serpti.

GTSO’ın Ankara yaptığı bürokrasi buluşmasında ilimiz bürokrasinin zayıflığı hissedilir derecede ortaya çıkmıştı.

Bu toplantının ardından böyle bir sonuç ortaya çıkması inşallah devamını da getirir.

DSİ’nin içinden yetişmiş mühendis olarak kuruma adım atan Yıldız, DSİ’nin çeşitli birimlerinde görev yaptıktan sonra en son olarak Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Giresun ilimizin Bulancak ilçesi doğumlu hemşehrimiz Kaya Yıldız DSİ Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atandı.

Kaya Yıldız Kimdir?

1970 Yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde dünyaya geldi. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Devlet Su İşleri II. Bölge Müdürlüğü/İzmir’ e bağlı Uşak Kontrol Kısım Mühendisliği’nde mühendis olarak göreve başladı.

Temmuz 1994 – Nisan 1995 yılları arasında askerlik görevini tamamladı ve Devlet Su İşleri II. Bölge Müdürlüğü/İzmir’e bağlı Uşak 23.Şube Müdürlüğü’nde yeniden göreve başlayarak 1995-2005 yılları arasında mühendis olarak görev yaptı.

2005-2010 yılları arasında Uşak 23. Şube Müdürü olarak görevini yürüttü. 2010-2012 yılları arasında İzmir Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

20/10/2012 tarihinde Bölge Müdürü olarak Devlet Su İşleri Aydın 21. Bölge Müdürlüğü’nde göreve başladı ve 2012-2015 yılları arasında aynı Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 27/02/2015 – 30/01/2017 tarihleri arasında DSİ Genel Müdürlüğü Proje ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Daire Başkanlığı görevini yürüttü.

30.01.2017 tarihinden itibaren Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Evli ve iki çocuk babası Yıldız, orta derecede Fransızca bilmektedir.

Haber: Remzi Mamaşoğlu / Giresun Dergisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım