Giresun Haberleri

Giresunspor’a Yapılanlar Tahammül Sınırlarını Aşıyor

0

Bitexen Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, Giresunspor üzerinde kurulmaya çalışılan uygulama, baskı ve yıldırma politikasının artık haddini ve tahammülleri aştığını belirterek, “Kim Giresunspor’un kötülüğünü ve mücadele ettiği süper ligde başarısız olmasını istiyorsa tam tabiriyle Giresun ve Giresunspor düşmanıdır” dedi.

Basın Sözcüsü Karademir yaptığı yazılı açıklamada, Giresunspor’ a uygulanan yaptırımların tahammül sınırlarını aştığını ifade etti. Yaklaşık 5-6 aydır kulübün didik, didik denetlenmesine rağmen, denetçilerin tekrar şehre gelmesi ve yeniden denetleme işlemlerinin başlatılmasının artık Giresunspor’a zarar vermenin ötesinde bir duruma dönüştüğünü vurgulayarak;  “Giresunspor’da bir süredir devam eden denetlemelerde sona gelindiği ile ilgili yaptığımız açıklamanın ardından denetçilerin işlemleri bitirdiğini ve şehirden ayrıldığı bilgisi tüm kamuoyunun bilgisine sunulmuştu. Ancak hepimizin sandığının aksine maalesef Giresunspor kulübünün işleyişini zorda bırakan bu denetleme zulmünün bitmediğini denetçilerin tekrar şehrimize gelerek valilik binasında işlemlerine devam ettiğini öğrendik. Bu uygulamanın bundan önce hiçbir kulüpte bu şekilde yapılmadığını ve sadece bize karşı yapılmış art niyetli ve iyimserlikten uzak bir yaklaşımda yapıldığı artık açık ve nettir.

Kulübümüzün adından başarı ile söz ettirdiği ve doğru adımlara atarak şehri en iyi şekilde temsil ettiği bu dönemde işleyişinin aksatılmasına sebep olmak bu şehre ve Giresunspor’a gönül vermiş 7’den 77’ye Giresunlulara ihanet değil de nedir? Kulüpte çalışan personeller ve kulübe bağışta bulunan bağışçıları çağırarak sorgulama ne demektir? Kanunlara aykırı bir şekilde insanların kendini mahkeme yerine koyan uygulamaları artık sayısını milyonlarla ifade ettiğimiz tüm Giresunlu ve Giresunsporluların rahatsız etmektedir, denetleme adı altında eşi benzeri görülmemiş prosedürlerin kulübümüze karşı uygulandığını Giresun kamuoyu artık çok iyi bilmelidir.

Denetleme sürecinin bittiğini zannederken tekrar böyle bir konunun gündeme gelmesinin doğru olmadığı ve bu sürenin çok fazla uzadığının bilinmesini isteriz. Yapılan bu tutum ve davranış kötü niyetten başka bir şey değildir. Tüm bu sürecin takdirini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım