Giresun Haberleri

Kanaat Lideri Osman Erilli Ebediyete Uğurlandı

0

Soyağacı itibari ile Hoca Ahmet Yesevi’nin Anadolu’ya gönderdiği Sarı Dede soyundan gelen Kanaat Önderi Osman Erilli tedavi gördüğü Ankara’da vefat etti. Hacı Osman Erilli’nin naaşı Kasımpaşa Piyalepaşa Camisinden ebediyete uğurlandı.

Hacı Osman Erilli tarafından 1970 yıllarında kurulan “Alucra Osman Erilli İmam Hatip Lisesi Derneği” günümüze kadar hayırseverlerin ayni ve nakdi yardımları ile yöresinin gençlerinin elinden tutup, yüzlerce gencin, imanlı ve ihlaslı bir şekilde okumasına vesile oldu.

Konuyla ilgili olarak duayen Siyasetçi Yazar Ahmed Çıtlakoğlu “Millî Görüş mücadelesinde dava kardeşimiz ve yol arkadaşımız, hamiyetperver, hayırperver, misafirperver, gönül ehli muvahhid bir Müslüman olduğuna şâhid olduğumuz Hacı Osman Erilli amcamızın vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum.

Merhum Hacı Osman amcamıza Allah Teâlâ’dan rahmet ve mağfiret diliyor, başta kederli evlatları Sevgili dostlarımız Ali, Necati ve Ahmet kardeşlerimiz olmak üzere bütün Erilli ailesine, akrabalarına, dost ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

Merhum Hacı Osman Erilli amcamız; Giresun ve Alucra’da Millî Görüş hareketinin yarım asırlık çınarlarından biriydi. Hacı Osman amcamız, maddi imkânlarımızın fevkalâde sınırlı olduğu, kimsenin pek yaklaşmadığı yıllarda (1975) hem partinin (MSP) hem de hususen Alucra İmam Hatip Okulunun kuruluşunda maddi ve manevi yükünü çeken, omuz omuza birlikte mücadele verdiğimiz ender ağabey ve amcalarımızdan biriydi.

Mekânı Cennet, makamı âli olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım