Giresun Haberleri

Karateciler Kar Etkinliğinde Buluştular

0

Giresun Akademi Spor Kulübü ve Halk Eğitim Merkezi Duroğlu Karate Kursu Sporcuları Pazar günü Kulakkaya Yaylasında Kar Etkinliğinde buluştular. 50’den fazla karatecinin katıldığı etkinlikte çocuklar ve aileler doyasıya eğlendiler.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Karate Antrenörü Fatih Yıldız; “Pandemi sürecinden en fazla etkilenenler çocuklarımız oldu. Bizler bu etkilerin oluşturduğu Travmanın üstesinden gelmek ve çocuklarımızın yaşam enerjilerini geri kazanmaları için farklı etkinliklerle onları sporla tanıştırmaya ve sporun içinde tutmaya çalışıyoruz.

Giresun merkezde Belediye Tiyatrosunun karşısında bulunan Akademi Spor Kulübümüzde 2015 yılından bu yana karate eğitimlerimiz zaten devam ediyor. Daha fazla çocuğumuzu sporla tanıştırmaya yönelik çalışmalarımız çerçevesinde görüştüğümüz Duroğlu Belediye Başkanımız Halil Çetin’in destekleriyle geçtiğimiz Kasım ayında Duroğlu Beldemizde de Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde Karate Kursu başlattık.  Sosyal ve sportif faaliyetin bulunmadığı beldede çocuklarımız kursumuza yoğun ilgi gösterdiler. Halen aktif olarak 50 sporcu ile iki grup halinde kursumuz devam ediyor. Buradan başarılı sporcular çıkacağına yürekten inanıyorum.

Geçtiğimiz perşembe günü yapılan küçükler ve yıldızlar karate il seçmelerine Giresun Akademi Spordan 14 sporcumuz katılarak 18 madalya kazanırken Duroğlu’ndaki kursumuzdan katılan 5 sporcumuz güzel performanslar sergileyerek 4 madalya ile bizleri gururlandırdılar.

Bu güzel başarılar sonrasında Halil Çetin başkanımızın da destekleriyle sporcularımızın motivasyonlarının artırılması amacıyla düzenlediğimiz kar etkinliğimizde iki gruptan 50 sporcumuzla güzel bir gün geçirdik. Önümüzdeki aylarda daha fazla etkinlikle hem daha fazla çocuğumuzu sporla tanıştırmaya, hem de spor yapan çocuklarımızın motivasyonunu artırmaya yönelik etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Destek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım