Giresun Haberleri

Pendik Belediyesi Felakete Duyarsız Kalmadı

0

Geçtiğimiz ay Giresun ve ilçelerinde meydana gelen sel felaketinde devlet tüm kurumlarıyla işin başındayken sivil toplum kuruluşları ve belediyeler de ülkemizin çeşitli yerlerinden mağdur insanımızın yanında olmaya devam ediyor. Pendik Belediyesi de bir TIR dolusu gıdayı sel afetinde büyük hasar alan Espiye ilçesi köylerine gönderdi.

Merkezi Pendik Kavakpınar’da bulunan Avluca ve Çevre Köyleri Derneği yetkililerinin girişimleri sonucu yardımlar gerçekleşirken, gıda kolilerini taşıyan aracı Avluca Çevre Köyleri Dernek Başkanı Murat Sarıbaş ve çevre köylerin muhtarları tarafından temin edildi. Espiye Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin tahsis ettiği araçlara Avluca ve çevre köylerine ulaştırdılar.

Yardım alan köylüler, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin başta olmak üzere Murat Sarıbaş, İsa Buruş, Meclis üyesi Mesut Kesik. Kavakpınar Muhtarı Ömer Aşık ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Haber: Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım