Giresun Haberleri

Yeniden Yapılacak Okulda TMSF Ekibi Çalışmalara Başlıyor

0

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımızın talimatıyla TMSF tarafından yapılacak olan İmam Hatip Lisesi binasında yıkım öncesi hazırlıklar devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla TMSF Başkanı Muhiddin Gülal tarafından ilçemize yapılacak yeni Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Okulunun inşası öncesinde eski binadaki malzemeler boşaltılmaya devam ediyor.

TMSF’ye ait inşaat firmasındaki mimar ve mühendislerin olduğu ekip ilçemizi ziyaret ederek yeni yapılacak okulla alakalı çalışmalarda bulundu. Zemin etüdü için sondaj çalışmaları başlatılırken eski bina içindeki eşyalarda görevliler tarafından depolara taşınarak bina yıkım için hazır hale getiriliyor.

Edindiğimiz bilgilere göre önümüzdeki hafta TMSF’nin yıkım ekipleri ilçeye gelerek okulun yıkımı için çalışmalara başlayacak. Yıkım işleri tamamlandıktan sonra zemin etüdü ve temel hafriyat çalışmalarının akabinde Nisan sonu Mayıs başı gibi de yeni binanın temelinin atılması ön görülüyor.

Alucrahaber.com / Kadir Bekiroğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım