Giresun Haberleri

Alucralı Genç Nesil Sporda İddialı…

0

Alucra ilçemizin Yeşilyurt Köyü eski dernek başkanı Engin Alış’ın oğlu Abdullah Fatih Alış düzenlenen güreş şampiyonalarında göstermiş olduğu başarılar ile gündem oluşturdu.

Kasımpaşa Güreş Spor Kulübünün güreş sporunun alt yapısında yetiştirilmek üzere okullarda yapılan seçmelerde Antrenör Ferhat Arslan tarafından fark edilen yetenek 11 yaşında Kasımpaşa Kulübü’nde eğitim almaya başlayan Abdullah Fatih Alış 4 aylık eğitim sorasında düzenlenen Okullararası İstanbul Turnuvasında 3. Oldu. Daha sonra düzenlenen İstanbul Kulüplerarası turnada Grekoromen stilde 2. olup Gümüş Madalya, serbest stilde ise 1. olup Altın Madalya aldıktan sonra başarı grafiği hızla yükseldi.

11 yaş grekoromen güreş Türkiye Şampiyonası’nda  3. olarak Bronz madalya alan Abdullah Fatih Alış’ın içinde bulunduğu şampiyonada 30 kg da Süleyman Efe Özbek Türkiye 7.si, 34 kg’da Yasin Karakaya Türkiye 3.sü, 41 kg’da Mehmet Dipçinoğlu Türkiye şampiyonluğu ve 44 kg’da Neşet Kayra Arıcı da Türkiye 3.lüğü kazandı. Kasımpaşa Güreş Spor Kulübü de takım olarak Türkiye 3.lüğü kürsüsünde yerini aldı. Bu başarının ardından Abdullah Fatih Alış’ın da içinde bulunduğu sporcularımız Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa Sporcu Eğitim Merkezine gitme hakkını elde ettiler.

Şu an eğitimini ve spor faaliyetlerini Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa Sporcu Eğitim Merkezinde aktif şekilde devam eden genç yeteneğimizi Alucra ilçemize Giresun ilimize ve ülkemize kazandıran Kasımpaşa Güreş Spor Kulübü ve Antrenör Ferhat Arslan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım